BLOG

Choroby kręgosłupa - jak je leczyć?

Żyjąc w pośpiechu, nie myślimy o tym, jak nieprawidłowa postawa ciała w pracy, błędny sposób podnoszenia ciężarów czy też nadwaga mogą wpływać na nasz kręgosłup. Warto jednak się nad tym zastanowić, gdyż nasze błędy mogą przyczyniać się do rozwoju najróżniejszych chorób. Fakt, że nie każde schorzenie tego elementu szkieletu jest wynikiem naszych poczynań (czasem może wynikać z przynależności etnicznej czy po prostu z racji dojrzałego wieku), jednak warto zawczasu zadbać o jego zdrowie. Kiedy zaś pojawi się ból, z pomocą mogą przyjść odciążające pasy lecznicze, służące także jako wspomaganie terapii farmakologicznej i chirurgicznej.


Jak złagodzić ból kręgosłupa lędźwiowego?

Odcinek lędźwiowy kręgosłupa jest tym fragmentem naszego układu kostnego, który obok odcinka szyjnego, jest najbardziej narażony na najróżniejsze urazy i choroby. To na nim spoczywa jedno z największych obciążeń, to także on pracuje najintensywniej w momencie, gdy nosimy, a szczególnie kiedy podnosimy, różne ciężary. Dlatego też jest tak bardzo wrażliwy na uszkodzenia, a co za tym idzie, występowanie często niemożliwego do wytrzymania bólu.


Co pomaga na ból kręgosługa lędźwiowego?

Bóle pleców pochodzące od kręgosłupa to jedna z najczęstszych dolegliwości wśród osób starszych, a także coraz częściej pojawiające się u ludzi młodych. Na lędźwiowej części naszych pleców spoczywa bowiem bardzo duże obciążenie, związane z tym, ile ważymy, a także jakie prace wykonujemy.Jak zwalczać ból w stawach?

Jednym z najwrażliwszych na uszkodzenia stawów w ludzkim organizmie jest staw kolanowy. Na co dzień nogi obciążone są niemal całą masą naszego ciała. Kolana natomiast, przez swoją specyficzną budowę, mogą łatwo ulec uszkodzeniu. Najczęstszymi bolesnymi dolegliwościami, pojawiającymi się w obrębie stawów kolanowych, są skręcenia, zwyrodnienia, a także naderwanie więzadeł. Szczególnie ten ostatni przypadek jest niebezpieczny – może wpłynąć na cały sposób poruszania się człowieka.

Sklep online SKLEP ONLINE