BLOG

Ból kręgosłupa wśród Polaków – jak sobie z nim radzić?

Ból kręgosłupa stanowi przypadłość, która może dotknąć każdego z nas, bez względu na wiek, płeć czy prowadzony tryb życia. Bardzo często jest spowodowany siedzącą pracą, noszeniem ciężkich rzeczy oraz przetrenowaniem. Co ciekawe, tego typu dolegliwości bólowe u osób dorosłych mogą też wynikać z zaniedbanych wad postawy w okresie dzieciństwa. Tymczasem zlekceważenie bólu kręgosłupa i zaniechanie odpowiedniego leczenia może mieć poważne konsekwencje zdrowotne, prowadząc nawet do niedowładu.


Co pomoże na ból kręgosłupa? Na pewno nie aspiryna!

Ból kręgosłupa stanowi dość specyficzny objaw, który może mieć wiele przyczyn. Tego typu dolegliwość sprawia, że dyskomfort odczuwa całe ciało, uniemożliwiając codzienne wykonywanie obowiązków. W takich przypadkach najczęściej sięgamy po tabletki przeciwbólowe, jednak zdaniem naukowców na tego typu przypadłość zwykła aspiryna może okazać się niewystarczająca, a nawet… szkodliwa! Co więc pomoże skutecznie rozprawić się z bólem kręgosłupa?


Jak zadbać o kręgosłup, by cieszyć się dłuższym zdrowiem?

Kręgosłup jest jednym z najbardziej newralgicznych elementów naszego układu kostnoszkieletowego. Jako że to na nim ciąży ciężar noszenia naszego ciała, warto zadbać o jego kondycję, dzięki czemu, jako dojrzali ludzie, nie będziemy musieli się zmagać z bolesnymi dolegliwościami. Pytanie jednak, co należy zrobić, by ten ból się nie pojawił?


Jak poradzić sobie z bólem kręgosłupa?

Ból kręgosłupa często dotyczy odcinka lędźwiowego. To właśnie w tym miejscu nasz kręgosłup jest najbardziej obciążony i narażony na zwyrodnienia i urazy. To z tego odcinka potrafią wyjść najpoważniejsze, bolesne choroby, które mogą uprzykrzyć każdy dzień. Z bólem kręgosłupa da się jednak skutecznie walczyć nie tylko zbiegami chirurgicznymi czy środkami farmakologicznymi. W jaki sposób?


Choroby kręgosłupa - jak je leczyć?

Żyjąc w pośpiechu, nie myślimy o tym, jak nieprawidłowa postawa ciała w pracy, błędny sposób podnoszenia ciężarów czy też nadwaga mogą wpływać na nasz kręgosłup. Warto jednak się nad tym zastanowić, gdyż nasze błędy mogą przyczyniać się do rozwoju najróżniejszych chorób. Fakt, że nie każde schorzenie tego elementu szkieletu jest wynikiem naszych poczynań (czasem może wynikać z przynależności etnicznej czy po prostu z racji dojrzałego wieku), jednak warto zawczasu zadbać o jego zdrowie. Kiedy zaś pojawi się ból, z pomocą mogą przyjść odciążające pasy lecznicze, służące także jako wspomaganie terapii farmakologicznej i chirurgicznej.


Jak złagodzić ból kręgosłupa lędźwiowego?

Odcinek lędźwiowy kręgosłupa jest tym fragmentem naszego układu kostnego, który obok odcinka szyjnego, jest najbardziej narażony na najróżniejsze urazy i choroby. To na nim spoczywa jedno z największych obciążeń, to także on pracuje najintensywniej w momencie, gdy nosimy, a szczególnie kiedy podnosimy, różne ciężary. Dlatego też jest tak bardzo wrażliwy na uszkodzenia, a co za tym idzie, występowanie często niemożliwego do wytrzymania bólu.


Co pomaga na ból kręgosługa lędźwiowego?

Bóle pleców pochodzące od kręgosłupa to jedna z najczęstszych dolegliwości wśród osób starszych, a także coraz częściej pojawiające się u ludzi młodych. Na lędźwiowej części naszych pleców spoczywa bowiem bardzo duże obciążenie, związane z tym, ile ważymy, a także jakie prace wykonujemy.Jak zwalczać ból w stawach?

Jednym z najwrażliwszych na uszkodzenia stawów w ludzkim organizmie jest staw kolanowy. Na co dzień nogi obciążone są niemal całą masą naszego ciała. Kolana natomiast, przez swoją specyficzną budowę, mogą łatwo ulec uszkodzeniu. Najczęstszymi bolesnymi dolegliwościami, pojawiającymi się w obrębie stawów kolanowych, są skręcenia, zwyrodnienia, a także naderwanie więzadeł. Szczególnie ten ostatni przypadek jest niebezpieczny – może wpłynąć na cały sposób poruszania się człowieka.

Sklep online SKLEP ONLINE