Jak zwalczać ból w stawach?

Problemy ze stawem kolanowym

Co robić w razie pojawienia się bólu stawu kolanowego? Przede wszystkim należy zaprzestać aktywności fizycznej. W ten sposób uchroni się kolano przed potencjalnie postępującym uszkodzeniem. Następnie trzeba zidentyfikować genezę problemu. W przypadku stanów zapalnych warto sięgnąć po odpowiednie środki farmakologiczne – maści, żele, a także leki stosowane wewnętrznie. Jeśli natomiast genezą problemu jest uraz – konieczna jest wizyta u lekarza.

Jak radzić sobie z bólem kolana, a jednocześnie funkcjonować normalnie

Kiedy już mamy zidentyfikowany problem, a kolano ucierpiało w wyniku uszkodzenia mechanicznego, wówczas można podejmować dalsze kroki. Należy przede wszystkim zapewnić stawowi odpowiednią stabilizację – dzięki temu nawet w przypadku, kiedy w niewłaściwy sposób przeniesie się ciężar ciała na chorą nogę, kolano będzie odpowiednio chronione.
Jednym z popularniejszych sposobów na zabezpieczenie stawu jest stosowanie odpowiednich ortez. W tym momencie jednak pojawia się zasadnicze pytanie – która z nich będzie najlepsza? Doskonałe rozwiązanie oferuje Disk Dr. pod postacią produktu Kneetrack OA5000. Jest to specjalistyczna orteza na kolano, która zapewnia odpowiednią stabilizację całego stawu.
Na czym polega wyjątkowość tego rozwiązania? Jednym z najważniejszych elementów jest Angle Lock System, który utrzymuje kąty ruchomości kolana w zakresie, który nie zagraża stawowi, a jednocześnie pozwala nim naturalnie poruszać. Oprócz tego orteza została stworzona z niesamowicie lekkich, a przy tym bardzo silnych materiałów. Jej szkielet jest zbudowany z duraluminium, który jest szeroko stosowany w przemyśle lotniczym.

Dla kogo jest Kneetrack OA5000?

Propozycja firmy Disk Dr. to produkt, który jest przeznaczony dla każdego, kto ma problemy ze stawem kolanowym. Dotyczy to zarówno tych osób, które przechodzą rehabilitację po urazie, jak i pacjentów po zabiegu chirurgicznym. Orteza, dzięki swojej lekkości, a także miękkiemu wykończeniu, jest bardzo komfortowa w użyciu.
Jak natomiast wybrać odpowiedni rozmiar Kneetrack OA5000? Wpierw należy zmierzyć obwód uda i łydki w odległości około 15 cm od kolana. Następnie należy dopasować wykonane pomiary do specyfikacji produktu. Zakres rozmiarów sięga od XS do 3XL. Trzeba też pamiętać, że dokonując zakupu, należy określić, na które kolano orteza jest przeznaczona.

Pewność powrotu do zdrowia

Jako osoba, która zmaga się z problemem kolanu stawowego, na pewno doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, jak ważna jest odpowiednia rehabilitacja, a także stosowanie środków, które podtrzymają jej efekty. Przedstawiona wyżej orteza kolanowa jest zdecydowanie produktem jedynym w swojej klasie, który pozwoli w bezpieczny sposób poruszać się o własnych siłach w czasie przechodzenia terapii. Nowoczesne systemy, wytrzymałe i miękkie materiały wykorzystane w toku produkcji, a także odpowiednie dopasowanie pozwalają nie tylko zmniejszyć ból związany z przebytym urazem czy operacją kolana, ale dają pewność, że kolano będzie mogło w bezpieczny sposób wrócić do zdrowia.
Sklep online SKLEP ONLINE