Jak złagodzić ból kręgosłupa lędźwiowego?

Kiedy kręgosłup lędźwiowy boli?

Ból w tym odcinku kręgosłupa występuje najczęściej w momencie, kiedy doszło do pewnego zwyrodnienia. W jego wyniku dochodzi do ścierania się i napierania na siebie kręgów, które powodują bolesne otarcia na chrząstkach i kościach. Cierpienia mogą być również spowodowane przez rozmaite przepukliny i napieranie na nerwy. Przyczyn jest wiele, a każda z nich powoduje cierpienia, z którymi nie da się normalnie funkcjonować na co dzień.

Skuteczne sposoby walki z bólem kręgosłupa

Współcześnie stosuje się co najmniej kilka różnych metod leczenia bólu kręgosłupa. Wśród nich wyróżniamy: Warto się przyjrzeć bliżej ostatniej z wymienionych metod. Korzystanie z pasa podtrzymującego kręgosłup daje bowiem nie tylko ukojenie bólu, poprzez zwiększenie przestrzeni międzykręgowej, ale jest także skutecznym wsparciem dla głównych terapii. Co właściwie daje taki pas przeciwbólowy na kręgosłup? Jak zostało wspomniane wyżej, zwiększa on przestrzeń między kręgami, tym samym zapobiega ocieraniu się i ranieniu chrząstek i kości kręgosłupa. Rozszerzone przestrzenie między kręgami przeciwdziała także miażdżeniu nerwów. Pas lędźwiowy pomaga również w zachowaniu prawidłowej postawy.

Jaki pas podtrzymujący kręgosłup jest najlepszy?

Obecnie na rynku jest wiele tego typu produktów. Nie wszystkie jednak mają potwierdzoną skuteczność, tak jak na przykład produkty firmy Disk Dr. Jest to producent między innymi pasów przeciwbólowych na kręgosłup, takich jak opisany na stronie http://www.diskdr.pl/wg50double.htm Lumbatrac WG 50 Double. Jest to specjalistyczne akcesorium, które za pomocą siły naporu powietrza, rozprowadzanego w pasie specjalnymi kanałami, potrafi rozszerzyć przestrzenie między kręgami odcinka lędźwiowego o nawet 3 mm. Wystarczy tylko założyć pas (warto pamiętać, że produkt dobiera się do konkretnego rozmiaru talii), napompować go za pomocą specjalnej pompki i… to wszystko.
Tego typu pasy na lędźwie poleca się nie tylko jako rozwiązanie wspomagające terapię farmakologiczną czy chirurgiczną, ale także jako samodzielną metodę leczenia bólu przy zwyrodnieniach i innych chorobach kręgosłupa. Jego skuteczność jest potwierdzona nie tylko badaniami naukowymi, ale także zadowoleniem szerokiego grona klientów, którzy zdecydowali się na to rozwiązanie.
Sklep online SKLEP ONLINE