Jak poradzić sobie z bólem kręgosłupa?

Zadbaj o swoją dietę i kondycję

Podstawowym warunkiem przeciwdziałania bólom kręgosłupa jest zadbanie o swoje ciało. Nadwaga zawsze powoduje zbytnie obciążenie odcinka lędźwiowego, co może prowadzić do hiperlordozy – nadmiernego wygięcia odcinka lędźwiowego do przodu. W ten sposób bardzo często powstają zwyrodnienia odcinka lędźwiowego, które są wyjątkowo bolesne i nie pozwalają normalnie funkcjonować.
Codzienny ruch, więc jest wysoce wskazany, nawet jeśli bóle kręgosłupa już się pojawiły. Dzięki regularnym ćwiczeniom można skutecznie wzmocnić mięśnie pleców i brzucha, dzięki czemu sam kręgosłup jest odciążony – zostaje skutecznie usztywniony przez mięśnie. Warto też odstawić używki – alkohol i palenie papierosów mogą powodować osteoporozę przez wypłukiwanie witaminy D.
Wyjątkowo skuteczne w walce z bólem kręgosłupa okazują się profesjonalne pasy podtrzymujące kręgosłup. Są to akcesoria, które mają za zadanie nie tylko usztywnić odcinek lędźwiowy, ale też i rozszerzyć przestrzenie między kręgami. Dużą skutecznością wykazują się pasy proponowane przez producenta Disc Dr.
Skuteczności pasów przeciwbólowych na kręgosłup tej firmy dowodzą nie tylko badania, które zostały przeprowadzone na Uniwersytecie Medycznym Inje, ale przede wszystkim szerokie grono zadowolonych użytkowników, którzy często przez lata cierpieli z powodu bólów w odcinku lędźwiowym. Dzisiaj stosuje się je zarówno jako wsparcie w leczeniu, jak i jako samodzielną terapię (w przypadku lżejszych stanów chorobowych).
Czym wyróżnia się pas podtrzymujący kręgosłup tej marki? Przede wszystkim technologią pionowego naporu powietrza – w pasie zastosowane są specjalne kanały trakcyjne, które rozprowadzają powietrze pionowo, dzięki temu kręgi są „popychane” ku górze, a przestrzeń między kręgami może wzrosnąć nawet do 3 mm, co skutecznie odciąża także dyski międzykręgowe. Więcej informacji na ten temat można przeczytać bezpośrednio na stronie http://www.diskdr.pl/wg30max.htm
Dodatkowo – taki pas przeciwbólowy na kręgosłup jest bardzo dyskretny w użyciu – z powodzeniem można go schować pod marynarką lub odzieżą wierzchnią. Dlatego też można z niego korzystać zarówno w domu, jak i w pracy.

Dbaj o prawidłową postawę przez cały czas

Niezależnie, czy chodzisz, czy leżysz, czy też siedzisz – prawidłowa postawa ciała jest podstawowym środkiem zapobieganiu bólu. Garbienie się, krzywe siedzenie, a nawet nieprawidłowa pozycja podczas snu może przyczynić się do pojawienia się bólu.
Można to również robić z pomocą wyżej wspomnianego pasa, jednak ważne jest też, by dbać o prawidłowe nawyki – dzięki dobrym przyzwyczajeniom można walczyć z nawet najbardziej dokuczliwym bólem kręgosłupa.
Sklep online SKLEP ONLINE