Dbanie o siebie zimą - na co zwrócić uwagę?

Znajdź ulubioną aktywność

Zimowe miesiące bywają zniechęcające, jeśli chodzi o ruch na powietrzu. Nie każdy lubi mróz i zimowe sporty, takie jak jazda na nartach czy łyżwach. Na szczęście jest mnóstwo aktywności, które można wykonywać pod dachem. Pływanie na basenie krytym, klub fitness, lekcje tańca - możliwości jest naprawdę mnóstwo. A ci, którzy wolą ćwiczyć w zaciszu własnego domu, mogą zainwestować w matę i samodzielnie gimnastykować się kilka razy w tygodniu przy dobrej muzyce. Najważniejsze, aby znaleźć coś, co będzie się wykonywało z przyjemnością - jako relaks po pracy czy zajęciach.

Ruszaj się w pracy

Długie godziny, spędzane przy biurku nie służą kręgosłupowi. W czasie pracy warto robić sobie krótkie przerwy, aby się rozruszać. Dobrze jest co pewien czas przeciągnąć się, wstać i przespacerować po korytarzu czy nawet wykonać kilka prostych ćwiczeń, chociażby skłonów. A co w przypadku, gdy siedzący tryb życia dał się już we znaki? Wówczas konieczne może być sięgnięcie po bardziej profesjonalne rozwiązania. W przypadku bólów w odcinku lędźwiowym warto rozważyć zastosowanie pasa Lumbatrac™ WG 30, który wzmocni ten odcinek kręgosłupa, dzięki zastosowanej w nim trakcji. W efekcie dolegliwości bólowe ustąpią. Pas ten można nosić przez kilka godzin w ciągu dnia.

Może jednak spacer?

Pomimo iż czasem zimowa aura zniechęca do wychodzenia z domu, w przypadku słonecznego dnia warto wybrać się na przechadzkę w otoczeniu zimowego krajobrazu. Porcja ruchu na świeżym powietrzu na pewno będzie lepsza dla kręgosłupa niż siedzenie na kanapie przed TV czy ślęczenie przy komputerze. Ponadto organizm dotleni się, a przyjemnie grzejące w policzki słońce sprawi, że poprawi się samopoczucie i humor. Tempo spaceru można dostosować do własnych preferencji: może to być szybki marsz, ale równie dobrze - rodzinna przechadzka. Warto rozważyć również nordic walking.

Nie zapominaj o skórze!

Zimowa pora nie sprzyja naszej skórze. Zimny, smagający twarz czy dłonie wiatr sprawia, że skóra jest przesuszona, zaczerwieniona, pojawiają się na niej pęknięcia. Również intensywne ogrzewanie w mieszkaniach może być dla niej szkodliwe. Warto zatem odżywiać ją, smarując po kąpieli odpowiednimi balsamami. Przed wyjściem na zewnątrz dobrze jest nałożyć na usta ochronną pomadkę, a na twarz i dłonie - odpowiednie kremy, tworzące na skórze ochronną warstewkę. Trzeba pamiętać, aby w przypadku mrozów nie stosować kremów mocno nawilżających.

Aby zima nie była smutnym, uciążliwym czasem, warto zadbać o siebie w tym czasie i zapewnić sobie właściwą porcję ruchu. Nie należy też zapominać o właściwej dla tej pory roku pielęgnacji. Pamiętanie o kilku kwestiach sprawi, że zima nie będzie taka straszna, jak się mogło początkowo wydawać.

Sklep online SKLEP ONLINE