Co pomaga na ból kręgosługa lędźwiowego?

Promieniujące bóle kręgosłupa – przyczyny występowania

Skąd się właściwie bierze ból odcinka lędźwiowego? Jego genezę stanowią przede wszystkim różnego rodzaju urazy, których doznał kręgosłup. Jako jeden z powodów często wymienia się nieumiejętne dźwiganie ciężkich przedmiotów. Przyczyną pojawiania się promieniującego bólu może być też nieodpowiednia pozycja w czasie pracy biurowej. Wśród przypadłości, jakie powodują cierpienia, odczuwane w obszarze krzyża, należy także wymienić choroby zwyrodnieniowe, dyskopatię, osteoporozę i wady postawy. Ryzyko ich występowania mogą dodatkowo zwiększyć otyłość, palenie papierosów czy stres.
Żyjąc w tempie, jakie narzuca nam współczesny świat, coraz więcej osób, także młodszych, w wieku od 25 do 40 lat jest narażonych na wystąpienie problemów z kręgosłupem.

Skuteczna terapia, polegająca na odciążeniu odcinka lędźwiowego

W przypadku pojawienia się pierwszych symptomów, wskazujących na problemy z tą częścią pleców, warto zawczasu zainwestować w specjalistyczny pas wzmacniający, który nie tylko usztywni cały odcinek lędźwiowy kręgosłupa, ale przede wszystkim rozszerzy przestrzenie między kręgami – jest to o tyle istotne, że to właśnie między innymi ich ścieranie się powoduje silne bóle. Napierające na siebie kręgi mogą również miażdżyć nerwy, co dodatkowo zwiększa cierpienie chorującej osoby. Korzystając jednak z nowoczesnego pasa odciążającego kręgosłup, jakim jest produkt firmy Disk Dr. Lubmatrac, można zapewnić sobie nie tylko wolność od bólu, ale także skuteczne działanie terapeutyczne.
Tego typu rozwiązanie jest doskonałym sposobem na wsparcie całego procesu leczenia chorób odcinka krzyżowego pleców. Jak wiadomo, najważniejsze jest stosowanie się do zaleceń lekarza – ważne są więc różnego rodzaju ćwiczenia, być może też stosowanie środków farmakologicznych, korzystanie z rehabilitacji, a niekiedy konieczny jest zabieg chirurgiczny. Stosując ten pas wzmacniający kręgosłup, można utrwalić efekty całej terapii, a przede wszystkim – poczuć się wolnym od cierpienia.

Pożegnaj ból ze specjalnym pasem wzmacniającym Twoje plecy

Jak to właściwie działa? Stosując wspomniany produkt terapeutyczny, dokonuje się odciążenia kręgów i rozszerzenia przestrzeni między nimi o około 3 mm. Jak natomiast stosować ten pas odciążający? Nadmuchane pionowe komory pasa skutecznie wzmacniają ten odcinek siłą wtłoczonego do nich powietrza, które mechanicznie rozszerza kręgi. Produkt Disk Dr. Działa więc w sposób odciążający plecy, dzięki czemu ból zostaje zredukowany do minimum. Jest to nowoczesne rozwiązanie, które pozwala w spokoju funkcjonować na co dzień. Doskonale się nadaje jako wsparcie dla rehabilitacji, a sam również działa w sposób terapeutyczny, utrwalając efekty leczenia.
Sklep online SKLEP ONLINE