Choroby kręgosłupa - jak je leczyć?

Jakie choroby kręgosłupa znamy?

Znane nam są różne zwyrodnienia, które często powstają w wyniku nieprawidłowej postawy podczas siedzenia, jak i z przeciążania kręgosłupa. Mogą być również skutkiem obciążeń genetycznych. W wyniku chorób zwyrodnieniowych zanika płyn maziowy, naturalnie występujący między kręgami. Kiedy tej mazi zaczyna brakować, dochodzi do tarcia chrząstek, a później kości. Wtedy też następuje uszkodzenie tkanki, a tym samym – pojawia się nieznośny ból.
Dyskopatia również należy do najczęściej występujących chorób kręgosłupa. Mówimy o niej w momencie, kiedy dysk, czyli tkanka oddzielająca od siebie kręgi, przemieszcza się i powoduje ucisk na przebiegające przez kanał kręgowy nerwy. Jest to choroba, która dotyczy najczęściej odcinka lędźwiowego i szyjnego.
Nie można również zapomnieć o urazach, wynikających z wypadków, a także takich chorobach, jak przepuklina kręgosłupa czy lumbago, a to tylko niektóre z licznych przypadłości, jakie mogą wystąpić. Jak natomiast z nimi walczyć?

Metody leczenia bólu kręgosłupa

Obecnie szeroko stosuje się różne leki farmakologiczne, w tym przeciwzapalne i przeciwbólowe. W przypadku poważniejszych chorób lekarze zalecają również przebycie odpowiedniego zabiegu chirurgicznego. Najlepiej jednak jest po prostu dbać o to, by do stanów patologicznych nie dochodziło. Nie zawsze jest to oczywiście możliwe, jednak warto pamiętać przede wszystkim o tym, że nasz kręgosłup nie lubi zarówno siedzącego trybu życia, jak i przeciążeń.
Co jednak robić, kiedy ból się pojawia? Przede wszystkim – szukać skutecznych sposobów na walkę z nim. Środki przeciwbólowe zazwyczaj działają doraźnie, często też organizm w pewnym momencie przyzwyczaja się do ich działania, tym samym zmniejszając efektywność leczenia bólu. Dlatego warto przyjrzeć się bliżej rozwiązaniu, jakim jest pas terapeutyczny.
Czym jest taki produkt? Jest to pas odciążający kręgosłup, który ma za zadanie mechaniczne rozszerzenie przestrzeni między kręgami. Dzięki temu chronione są one przed ocieraniem się, a także miażdżeniem nerwów. Jednym z najlepszych dostępnych na rynku produktów jest wytwór firmy Disk Dr, Lumbatrac WG50 Double, wśród których zalet można wymienić m.in. pneumatyczny mechanizm, skutecznie odciążający kręgosłup przez rozszerzenie o około 3 mm przestrzeni międzykręgowej.
Aby dowiedzieć się więcej, co oferuje taki pas leczniczy na kręgosłup, wystarczy wejść na stronę internetową: http://www.diskdr.pl/wg50double.htm, gdzie dowiemy się o zaletach stosowania takiego rozwiązania. Sam fakt, że produkt ten gwarantuje życie bez bólu, będąc doskonałym wsparciem dla terapii, jest dość przekonujący, by przyjrzeć się mu bliżej.
Sklep online SKLEP ONLINE